Paraglidig klub Plzen
 Jste anonymní uživatel. Přihlašte se.   Dnes je | svátek má Norbert, zítra Iveta/Slavoj


  Vyhledávání
  

  Kalendář akcí
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Co nás vede k vybírání příspěvků.....
Vydáno dne 07. 04. 2006 (3207 přečtení)

Stručné závěry z valné hromady PG klubu Plzeň      Přátelé, piloti, kamarádi, dohodli jsme se na valné hromadě PG klubu Plzeň, že letos na této stránce zveřejníme některé informace a vysvětlení určené všem uživatelům našich lokalit na létání které využíváme, případně jsme jejich správci. Je to na základě účasti, vlastně neúčasti Vás pilotů na našem jednání. Účast nebyla zas až tak malá, jenže, jenže právě o Vaši neúčasti, hlavně z řad nových pilotů kterých se to hlavně týká to celé je. Již dlouhá léta ( fungujeme od r.1990 ) chodí na valnou hromadu stále ti samí a z řad  Vás nových, přichází stále méně a méně. Bohužel, vše je o penězích. Je potřeba aby jste si uvědomili, že klubovým příspěvkem tito „staří kedlové“ vlastně dotují Vás nové, začínající piloty a uživatele z řad ostatních pilotů. Ale nejen dotují, ale oni dělají i práci za vás. Tato situace je již nadále neudržitelná a je nutné ji řešit, vysvětlím proč:

1.      Náš klub vznikl z potřeby hájení a prosazování zájmů nás pilotů padákových    kluzáků a to jak při jednání se státními úřady a institucemi, tak s majiteli, případně provozovateli námi využívaných ploch.

2.      Pro to, abychom byli schopni nám svěřené terény udržet provozuschopné a splňující požadavky majitelů a zřizovatelů.

3.      Pro snadnější získání finančních prostředků pro výše uvedené

4.      Pro zjednodušení, zlevnění a zpřístupnění létání členům našeho klubu

Ad.1. Dnes je již časem prověřeno, že pokud by zde náš klub nebyl, žádná startovačka v Koterově  by již neexistovala, naviják a jeho provozování na SLZ v Rokycanech taktéž a nově zpřístupněné startoviště na Špičáku kde náš klub zastřešuje letovou činnost také ne. Nemá cenu se rozepisovat o jednání na úřadech, vyměřování ploch do katastru, jednání a doslova smlouvání s majiteli o cenu pronájmu a dalších činností, které za Vás klub pro to, aby jste mohli létat dělá….

Ad.2.  O svěřené plochy je samozřejmě nutné se starat a udržovat je provozuschopné. Proto je nutné čas od času na těchto plochách zorganizovat brigádu a zajistit jejich údržbu. Jednotlivý pilot nic nezmůže a neudělá, dokáže jen využívat… Nejen, že pronájmy něco stojí, ale technika zapůjčená na jejich údržbu je také za peníze. Je smutné, když o údržbu se stará hrstka nadšenců, kteří nakonec na těchto lokalitách létají minimálně a ti, kteří zde kopec hoblují takřka denně, nehnou ani prstem….     

Ad.3. Vše stojí nemalé finanční prostředky, které stejně členská základna z příspěvků ani náhodou nezaplatí. Pro to klub vykonává komerční činnost a z takto získaných prostředků se snaží pokrýt stále se zvyšující náklady. V první řadě je to škola paraglidingu, prodej techniky (člen klubu má výhody slev), reklamní činnost, shání prostředky od sponzorů a v neposlední řadě zajišťuje navijákový provoz opět  pro členy se slevou startovného. Pro informaci čistý pronájem Koterova a SLZ Rokycany nás přijde ročně na 7.000 Kč.  Celkové režijní náklady na zajištění činnosti a přežití klubu v loňském roce byly cca. 42.000 Kč. 

Ad.4. Pro zpřístupnění a zjednodušení činnosti zakoupil před lety klub z vydělaných prostředků dodávku, kterou předělal na obytný automobil pro šest lidí včetně spaní.Za poplatek si ji členové klubu mohou vypůjčit na svá dobrodružství. V současné době je provoz auta vyrovnaný a klub zatěžuje minimálně, bohužel na nový si nevydělá, proto sháníme prostředky pro jeho obnovu, neboť provoz auta je na samé hranici jeho životnosti. Pro zajímavost v loňském roce s členy klubu najezdil 21.000 km. Dále klub vlastní několik kompletů PK, které je možno si členy klubu vypůjčit.

Přátelé, toto je velmi zjednodušeně to, co nás v poslední době nejvíce trápí a s čím máme největší problémy. Pevně věřím, že Vám létání na plzensku není lhostejné a zachováte se podle toho, vždyť při srovnání nákladů s posezením u piva jsou uvedené částky značně směšné... 

 Pokud není někomu z Vás něco jasné, máte nějaký dotaz, připomínku, názor či návrh jak něco z výše uvedeného řešit, nebojte se, napište na glide@glide.cz , nebo rovnou zavolejte na t.č.603446267 rád se všemi pohovořím. 

Na závěr Vám přeji mnoho krásných zážitků s naším společným koníčkem, předseda klubu Luděk Horák[Akt. známka: 2,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5


  Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Zapomněl(a) jsem heslo


  Poslední obrázek
Alpy 07_2017

zobrazení: 37537
známka: 1.33

  Počasí


poslední úpravy: 24.3.2006

.: glide.cz © 2005 :. .